Zakończenie roku na Wawelu

Tym razem zakończenie roku szkolnego dla 1 i 2 KLO odbyło się na zamku Królewskim w Krakowie.
Wycieczka rozpoczęła się od porannej mszy w języku łacińskim w Katedrze Wawelskiej. W ciągu dwóch dni, 18 i 19 czerwca, uczniowie zwiedzili krakowski Kazimierz, synagogę Remu i cmentarz żydowski, synagogę Izaaka Jakubowicza, kościół Bożego Ciała, Skałkę, kościół Mariacki, Wawel (katedrę, Kryptę Wieszczów, dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, Zamek). Tu nastąpiło wręczenie świadectw promocyjnych i nagród oraz podsumowanie roku szkolnego. Na zakończenie - wyprawa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i nieoczekiwana modlitwa wieczorna (kompletorium) z Siostrami  Matki Bożej Miłosierdzia przed Obrazem Jezusa Miłosiernego.
W drodze do Tatr (20.06) przez kilka godzin zażywali atrakcji Energylandii, czyli największego w Polsce parku wodnego i zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w pobliskich Wadowicach.
Ostatnie dwa dni przeznaczone były na wędrówki górskie. Najpierw odbył się spacer w Dolinie Kościeliskiej i przeprawa przez Jaskinię Mroźną. Po drodze krótka wizyta w  Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. W czwartek, 22 czerwca, odbyła się zakończona sukcesem wyprawa na Giewont.
Kilka osób wybrało trasę mniej wymagającą i Ścieżką pod Reglami przez Dolinę Białego i Dolinę Strążyską dotarło do Polany Strążyskiej, gdzie miało miejsce spotkanie obu grup. Niestety, nie starczyło czasu na zwiedzanie Krupówek. Wycieczka dotarła do Mławy ok. 4.00 nad ranem w piątek.
Zdjęcia z wycieczki w naszej GALERII.