Nasza szkoła

Podstawowym założeniem szkoły jest przygotowanie do matury bez korepetycji. W szkole obowiązują trymestry - klasyfikacja śródroczna jest przeprowadzana dwukrotnie: pod koniec listopada i w połowie marca. W trybie semestralnym pracuje tylko klasa maturalna.

W sferze wychowania szkoła odwołuje się do wartości uznawanych przez Kościół Katolicki. Misją szkoły jest realizacja wezwania „Niech wasza mowa będzie: Tak-tak, nie-nie” (Mt 5,37). Raz w tygodniu, w szkolnej kaplicy, odprawiana jest msza św. Podstawową metodą pracy wychowawczej jest Program Rozwoju Kompetencji i Nawyków LEADER 100. Zasadnicze obowiązki wychowawcze wykonywane są przez tutorów. Każdy z nich, we współpracy z rodzicami, opiekuje się kilkoma wychowankami.

W naszej szkole znajdziesz:

indywidualny profil nauczania
metody i formy realizacji przedmiotów rozszerzonych dostosowany do potrzeb i zainteresowań ucznia

przedmioty rozszerzone w kilkuosobowych grupach
efektywna nauka w przyjacielskiej atmosferze

nauka w trybie trymestralnym
pomaga w skupieniu i kontroli efektów w nauce

realizacja Programu Rozwoju Kompetencji i Nawyków LEADER 100
wsparcie uczniów w wychowaniu, rozwoju osobistym i polepszeniu efektów działania małe grupy

kursy maturalne
przygotowanie do egzaminów dla uczniów oraz wszystkich chętnych z zewnątrz

język angielski
5 godzin tygodniowo, w tym nauka z native speakerem

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń 23 654 40 50

Bądź na bieżąco z wydarzeniami szkoły. Zapisz się do newslettera!